OSIĄGNIĘCIA WYSTAWOWE

Furman wystawiany był na wielu  wystawach w kraju i zagranicą. W swojej karierze zdobył wielokrotnie tytuły CACIB i Zwycięstwo Rasy /BOB/ wygrywając na wielu wystawach międzynarodowych. Będąc w formie był praktycznie niepokonany. Ale to pies , który nie lubi wystaw, podróży, tłoku, hałasu i tłumów obcych ludzi. To nie ułatwiało wystawiania go. 
 
Mimo róznych perturbacji z wystawami możemy poszczycić się tym , że pies ten dotąd zdobył tytuły:
- Zwycięzcy Świata Juniorów Budapeszt 1996,
- Zwycięzcy Klubu PONa 1997,
- Championa Polski - dyplom nr 8608 z dnia 22.04.1997r
- Championa Międzynarodowego czyli Interchampiona - homologacja FCI z dnia 18.07.1998r
- Zwycięzcy Polski , BIS Ras Polskich Poznań 1999
- Champion the American Kennel Club
- Zwycięzca Wystawy i Rasy Westminster Show 2001 (Nowy Jork)
- BIS Weteran Wystawa Klubowa PONa  Łodź 2005
- Najlepszy Reproduktor Wystawy Klubowej PONa 2005

  Troszeczkę mniej udane jeśli idzie o lokaty wystawowe - były nasze wyprawy na wystawy poza granicami Polski.
Chciałbym wspomnić kilka wystaw , tych  które najbardziej zapadly nam w pamięć z różnych powodów.
 Wystawa Europejska w Tulln - bez sukcesu . Dojeżdżamy w nocy w trakcie ulewnego deszczu. Fatalnie przygotowany ring, polożony na otwartej przestrzeni obok hal gdzie startuja inne rasy psów, ring urągający trochę tej klasie wystawy. Biegamy mokrzy pomiędzy studzienkami kanalizacyjnymi lezacymi pośrodku ringu patrząc czy nie połamiemy nóg. Okazuje się , że brakło nam także po prostu doświadczenia i obycia wystawowego - nie można ufać do końca szyldowi wystawy , liczyć że po przyjeździe będziemy mieli miejsce na przygotowanie psa do wystawy, że pony będą startować pod dachem itp. Za to czeka nas miła niespodzianka. Spotykamy grupę właścicieliz Węgier i Słowenii z ponami po Furmanie, którzy specjalnie tu przyjechali. Niezwykle sympatyczna atmosfera spotkania osładza nam gorycz tej niegościnnej wystawy w Austrii.
Międzynarodowa Wystawa w Poznaniu w roku 1999 - Furman wygrywa niezwykle silnie obsadzoną klasę championów a potem cała wystawę (BOB) Dostajemy zaszczytny tutuł Zwycięzcy Polski. Gratulacje od zawsze otwartego i szczerego  w opiniach sędziego. A po ocenie - niespodzianka. Dostajemy specjalnie przywiezioną statuetkę z Francji od tamtejszego klubu PONA. Hodowcy informują mnie , że Furman wzbudza tam takie zainteresowanie, że chcą założyć jego Fan Club! Specjalna sesja fotograficzna, mierzenie głowy, wzrostu, itd. Nadchodzi też pora kiedy wybiegamy z Furmanem na zielony ring główny. Zwycięstwo, BIS Ras Polskich! Na trybunach francuski fan club wiwatuje z radości, ale ta radość nie udziela się aż tak Furmanowi. Wystarczy i dosyć! Przy wyborze BIS w grupie Iszej już widać pewne zmęczenie całym dniem pokazu.... Ja kończę ten dzień w sympatycznej atmosferze śpiewów, wiwatów i smakach markowych szampanów przywiezionych z Francji.   
 Wystawa Światowa w Mediolanie. - bez sukcesu . Furman jest w życiowej formie. Nie kryję apetytu na dobre miejsce. Mamy dużą szansę. Ale czy to jakieś fatum zaciążyło nad naszymi wyjazdami? Sędzia węgierski , który miał sędziować pony został w ostatniej chwili zastąpiony przez sędziego rezerwowego z Włoch. Ten podobno prawie nigdy nie sędziował ponów. Niestety, szybko plotka potwierdza się. To nie sędziowanie a jakieś przypadkowe  wyrywanie poszczególnych zwierząt ze stawki....Sędzia z każdą chwilą robi się coraz bardziej czerwony a jego decyzje wzbudzają coraz większy  tumult i gwizdy publiczności za taśmą. W zasadzie słychać było już tylko krzyki, tumult, buczenie j gwizdy co jeszcze pogłębiało nerwowe poczynania jurora, który na zakończenie swoich popisów po prostu uciekł z ringu!!!.

Aha! My kwalifikujemy się do 4-ki w klasie championów , dalej nie przechodzimy- sędzia wydaje opinię w karcie oceny "molto bianco"-  co można przetłumaczyć "za dużo białego"... Cóż  i tu w Mediolanie mamy swoją satysfakcję . Takiego tłumu hodowców przychodzących do nas, chętnych pytających o szczeniaki po Furmanie  nigdy jeszcze nie widziałem . 
Wystawy w USA
Furman jako pierwszy PON w historii zdobył tytuł Champion the American Kennel Club. Podróżując po całych Stanach wygrał kilkadziesiąt wystaw, wśród nich prestiżową Wystawę Eucanuby a na zakończenie  odniósł największy sukces - wygrana na wystawie Westminster Show 2001 (BOB).
  Po powrocie z USA próbujemy jeszcze raz pokazć Furmana na Wystawie Światowej. Tym razem wystawa organizowana jest w Amsterdamie.
I niestety znowu pech. Powinniśmy się przyzwyczaić? W dniu  pokazu ponów podczas dojazdu na teren światowej wystawy ulegamy wypadkowi samochodowemu. Trudno to opisać. Mamy szczęście, przeżyliśmy kraksę bez cięzkich obrażeń. Zestresowani, poobijani i mokrzy od deszczu, mimo to próbujemy wystartować w wystawie. To w zasadzie nie start a „zajęcie czasu” w oczekiwaniu na to co będzie z autem , co uzyska przyjaciel z Holandii, który w tym czasie załatwia formalności ubezpieczeniowe, pomoc drogową itd. Docieramy na ring gdy juz trwa ocena ponów . Pomagaja nam wspaniali ludzie. KTOŚ mnie przebiera w czystą koszulę, KTOŚ ściera krew z głowy, KTOŚ suszy przerażonego, zmokniętego psa, KTOŚ zajmuje się i pociesza kilkuletniego wówczas syna, KTOŚ zabiera potem Furmana z Holandii do Polski aby ułatwić nam załatwianie formalności i ewentualny awaryjny transport powrotny... Aha! W Amsterdamie kończymy występ wchodząc do pierwszej szóstki w klasie championów...
 Wystawa Klubowa Pona w Łodzi - wrzesień 2002
 

 
 to wielki sukces Furmana. Wygrywa obsadzoną niezwykle silnie klasę championów (14), w porównaniu ustępując  swojemu synowi – Rejentowi z Gangu Długich. W klasie pośredniej miejsce II wywalczył kolejny syn Furmana piękny VIP z Majasu. W konkurencji na „Najlepszego Reproduktora” Furman plasuje się na 3-im miejscu (miejsce 1-sze przyznano Amalowi z Banciarni ojcu Furmana)
Wystawa Klubowa PONA w Łodzi - wrzesień 2005
To  pożegnanie z ringami. Furman występuje po raz ostatni a zarazem pierwszy . Pierwszy raz w klasie weteranów.Ma 10 lat.  Marwię się troche o jego zdrowie i różne drobne przypadłości. Jak sie zaprezentuje? Jest wspaniale. Manio biega jak w transie. Wygrywa ( BOB). Otrzymuje wspaniały, pełen zachwytów i komplementów opis od sędziny prowadzącej zawody. Staje także przy tabliczce z numerem 1 w konkurencji Najlepszy Reproduktor dumnie prowadząc cała swoja grupę. Cieszą także sukcesy jego potomków wygrywających w poszczególnych klasach. Czego można chcieć więcej? Do widzenia wystawy! Było pięknie i sympatycznie! Teraz kolej na innych. Życzymy następnym wspaniałym ponom i ich właścicielom wielu wzruszeń , radości i okazywanej przez innych współwystawców i publiczność sympatii. Powodzenia!
Obecnie  Furman już nie uczestniczy w  wystawach , przebywając na zasłużonej „emeryturze”.
Najlepsze psy wystawy POZNAN 96 1.CACIB - Int CH ZADZIOR z Ameliówki 2. res CACIB FURMAN Konkury
Najlepsze psy wystawy POZNAN '96 1.CACIB - Int CH ZADZIOR z Ameliówki 2. res CACIB FURMAN Konkury

Wystawa Ras Polskich w Krakowie `97 - synowie Amala z Banciarni :
od lewej Ch Pl Mistral z Banciarni ,Ch Pl Olaf Polska Strzecha, Ch Pl Furman Konkury
 Bydgoszcz 97
Wystawa Klubowa Pona Bydgoszcz '97
ZW Klubu Pona

Bratysława 97
MWPR Bratysława `97
Tulln 99 (FURMAN - w środku)
Wystawa Europejska Tulln '99 (FURMAN - w środku)


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Poznań 1999: Furman Konkury BOB, Zwycięzca  Polski , BIS ras polskich
Poznań 99
Poznań '99
 
Mediolan 2000
Wystawa Światowa Mediolan 2000

Poznań 2000 - FURMAN Konkury
MWPR Poznań 2000 - FURMAN



Furman - Wystawa Klubowa Pona Łódź 2002
ZWKL Champion

Furman Konkury i jego dzieci ,Wyst. Klubowa Łodź 2003
od lewej Rejent z Gangu Długich ( Furman Konkury x ULANA z Gangu Długich), VIP z Majasu, Roki z Gangu Długich , RATAFIA z Gangu Długich

Furman Konkury i jego dzieci – Najlepszy Reproduktor Wystawy Klubowej PONa Łódź 2005
Stoją za Furmanem : ALASZ z Gangu Długich, Grog Rivendall, HERBATKA Mościc, CAR z Liliowego Zacisza
 

Grupa Furmana - Wystawa Klubowa Łódź 2005


Furman - BIS. Veteran , Wystawa Klubowa PONa 2005