SMOK
GORDON

ODESZŁY...

NOWOŚCI


MAGAZYN PONA

O PONACHGALERIASZCZENIĘTAKONTAKT

POWRÓT

 

 

 

 
 

Magazyn Polskiego Owczarka Nizinnego to pismo, którego pierwszy numer pojawił się na rynku polskich czasopism kynologicznych w roku 1993. W tym czasie odczuwany był zdecydowanie brak aktualnej informacji o ponie dla osób interesujących się tą rasą. Jakiekolwiek doniesienia o ponie w prasie ogólnokynologicznej ukazywały się rzadko , były fragmentaryczne i nie sposób było na ich podstawie ukształtować sobie poglądu, pogłębić informacje o współczesnym stanie pona. Powstała więc idea magazynu, który mógłby w jakiś sposób tą lukę informacyjną zmniejszyć, tym bardziej iż przecież Polska jest krajem pochodzenia rasy i wiele osób z zagranicy właśnie tu poszukiwało danych , pragnęło nawiązać kontakty z naszymi hodowcami.

   Magazyn - jako czasopismo -przechodził różne przeobrażenia, zmieniał się jego tytuł i zawartość. Po okresie pisma poświęconego jedynie ponom przyszedł czas , iż magazyn rozszerzył tematykę , umieszczając informacje o innych rasach psów. W każdym jednak wydaniu był przynajmniej wydzielony fragment poświęcony polskim owczarkom nizinnym. Był więc Magazyn Polskiego Owczarka Nizinnego, Magazyn Polskiego Owczarka Nizinnego i Ras Polskich, potem Pies Polski, aż w końcu ponownie powróciliśmy do wydania monograficznego czyli Magazynu PONa. W sumie ukazało się 15 wydań czasopisma. W roku 1998 zaprzestaliśmy regularnie wydawać czasopismo, przerwa trwała do roku 2000. Ostatnie wydanie Magazynu Polskiego Owczarka Nizinnego ukazało się w roku 2000 z okazji Europejskiej Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu.

   Magazyn od początku wydawany był wyłącznie ze środków prywatnych i nie reprezentuje oficjalnych poglądów związanych ze sprawami klubowymi, hodowlanymi itp. Czasopismo wydawane jest w formacie A-4 , z kolorową okładką. Każdy artykuł posiada krótkie streszczenie w języku angielskim.


 

Zobacz spis treści.

 


Cena 1 egzemplarza obecnego wydania magazynu to: w Polsce - 10 zł.
Do nabycia są nadal także niektóre numery archiwalne ( cena 5zł/egz )

Cena wysyłki pocztowej:
1/ Polska
1 egz ( Poczta Polska) priorytetową to 3 zł ( z kopertą)
2 egz “ “ “ 5zł ( z kopertą)
Wysyłka “ za pobraniem” wpłata na konto bankowe 19,50zł


2/ Kraje Unii Europejskiej
wysyłka ekonomiczna:
1 egz ( do 350g) 10zł
2 egz (do 500g) 14zł
(do 1000g) 21,30
Wysyłka magazynu może nastąpić po zamówieniu go drogą elektroniczną : e- mail: :
mima62@o2.pl
(mima62@oxygen.pl) maciekmiczek@wp.pl
lub droga pocztową :
Maciej Miczek. Magazyn PONa
ul. Wieniawskiego 71
38-400 Krosno

Uprzejmie proszę o obowiązkowe potwierdzanie wpłat na konto bankowe drogą e-mailową! z podanym adresem pocztowym i ilością zamówionych magazynów ( wpłaty bankowe nie zawsze sa czytelne na wydrukach) Nie ponosimy odpowiedzialności za brak doręczeń przesyłek przy wpłatach nie potwierdzonych drogą mailową !

Wpłaty można dokonywać na konto: Macij Miczek – Magazyn PONa
Numer konta:
40 2030 0045 1130 0000 0146 2600 ( BGŻ )

I dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
PL40203000451130000001462600
Maciej Miczek
ul. Wieniawskiego 71
38-400 Krosno

Uprzejmie proszę o potwierdzanie wpłat drogą mailową , wyszczególnianie zamówień ( ile egzemplarzy , które wydania) oraz o podawanie swoich pełnych adresów pocztowych do wysyłki. Wysyłka bez takich danych nie może dojść do skutku.

 
Wszystkich pozdrawiam

Maciej Miczek
( wydawca )

W chwili obecnej osoby zainteresowane mogą jeszcze nabyć niektóre numery archiwalne oraz ostatni numer naszego magazynu.

Zamówienie proszę złożyć przez poniższy adres e-mail:

mima62@o2.pl

 
 Adres wydawców:
  Beata i Maciej Miczkowie
  
ul. Wieniawskiego 71
  38-400 Krosno
  tel/fax 0-13 4326579
  e-mail:
mima62@o2.pl (mima62@oxygen.pl) maciekmiczek@wp.pl

Kliknij aby powiekszyć
Prezentacja Magazynu w programie
"Podaj Łapę" (z red. A. Kochanowskim)

 

 
  

     

Kliknij na zdjęcie okładki aby uzyskać powiększenie